Adaçayı ile Enerji Alanımızı Yenileme

Adaçayı ile Enerji Alanımızı Yenileme

Ben bildim bileli adaçayını demler içerim.

Dumanıyla tanışmam, bir nefes seansında olmuştu. Düzenli olarak nefesle şifa için gittiğim arkadaşımın merkezine ilk adım attığımda çok yoğun ve bir tütsü gelmişti burnuma. Önce anlam verememiştim ne olduğuna. Seans öncesi, arkadaşım elinde adaçayı ile odaya gelmiş ve ortalığı duman altında bırakarak “temizliğe” konulmuştu. Önce benim önümde durdu. Sonra her odanın ve evin köşesini, kapı arkalarını, ince ince dolaşarak evi baştan aşağı tütsüledi. Ne zamanki her taraf arındı, nefes seansına başladık.

İşte bu, adaçayı dumanının tütsüsünü kullanarak enerji alanımızı temizlemeyle ilk tanışmam oldu.  Bu yöntem, tarihte Şamanizm’de yaygın bir şekilde kullanılmış. Hatta Kızılderililer ve Toltekler de adaçayına bolca yer verirlermiş ritüellerinde. Günümüzde birçok spiritüel merkezde ve enerji çalışmalarında sıklıkla kullanılıyor. Bense, her Perşembe evimde rutin olarak yapıyorum. Herkes kendinden ve kendi enerjisinden sorumludur düşüncesiyle…

Nasıl mı yapıyorum? 

Toprak bir kap, güveç veya seramik bir çanak alıyorum. Ufak bir tutam kuru ve ince adaçayı demetini çanağın içine koyup, sonuna değin yanıncaya kadar bırakıyorum. Alevi sönüp külleşmeye başlıyor. Dumanların çıkması için bir süre bekliyorum. Tütsülemek için, bir elimde içinde adaçayı yanan çanağı tutup, diğer elimi “mangal yeller” şekilde kullanarak dumanı evimin özellikle köşelerine, kapı arkalarına ve karanlıkta kalmış nemli dar yerlerine iyice yayıyorum. Bittiğinde içinde adaçayı dalları olan kabı bırakıyorum, kendi başına sönüyor.

Adaçayı ile tütsüleme, özellikle mekan temizliklerinde Feng Shui uzmanlarınca da öneriliyor.  Düzenli olarak evinizi, iş yerinizi, bulunduğunuz her ortamı negatif enerjiden temizlemek için tütsülemenizi öneririm.

Ruhunuz ve eviniz huzurla dolsun.

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

X