Hediye Kutusu ve Bilmek İsteyeceğiniz Minik Detaylar

Hediye Kutusu ve Bilmek İsteyeceğiniz Minik Detaylar

Önceleri sadece, bayramlar vardı. Onu Anneler gününün yükselişi izledi. Son yıllarda ise Sevgililer günü ve Yılbaşı, Türkiye’de hediye kutusu vermek konusunda en çok önem verdiğimiz günler arasında yer alıyor. Evet, konumuz özel günler.

Hediye kutusu almak ve vermek konusunda hiç kimsenin konuşmadığı ve bilmediği bazı gerçekler var.
Örneğin, hediye kutuları için ne kadar para harcandığı. Ya da kadınların erkeklerden daha iyi hediye seçtiği gerçeği gibi.

İşte size hediye kutuları konusunda bilmediğiniz 3 minik ama önemli detay:

1. Alıcıların %50’si Hediyelerini Beğenmiyor

Acı bir gerçek, ama doğru. Hediye kutusu alanların yarısı verilen hediyeyi beğenmiyor. Bu ne anlama geliyor? Siz her aldığınız hediyeyi beğeniyor musunuz? Yapılan araştırmalar, anne-babalar dahil, yakınlarından hediye alanların yarısının hediyeleri hakkında yalan söylediklerini tesbit etmiş. Öyleyse, bir dahaki sefere hediye almadan önce biraz araştırma yapın. Alıcınızın, diğer yüzde elliye girmesi için biraz gayret gösterin.

2. Kadınlar Hediye Seçme Konusunda Daha Başarılı

Bir kaç yıl öncesine kadar yapılan araştırmalar, çoğu erkeğin, hediye kutuları için kadınlardan daha fazla para harcadıklarını belirtiyordu. Bu tabi ki erkeklerin daha iyi hediye seçebilmesi anlamına gelmiyor. Uluslararası bir başka araştırmada ortaya çıkan rakamlarsa bunun doğruluğunu gösteriyor. Yani kadınlar, hediye seçme konusunda kesinlikle daha iyi. Nedenlerine baktığımızdaysa, olay daha bir ilginçleşiyor: İlk olarak kadınlar, hediye almak için planlarını önceden yapıyor ve alışverişlerini erken bitiriyorlar. İkincisi; erkekler, hediye konusunda biraz kıt fikirliler. Kadınlar, her zaman günün anlam ve önemini belirtecek birşeyler buluyorlar. Son olarak da; erkekler, hediye alacakları kişileri araştırmak konusunda fazla zaman harcamıyorlar. Kadınlarsa, anne-babaları dahil, hediye vereceklerini azimle araştırıyorlar! Dolayısıyla, doğum gününüzde bir kadından “kişisel” bir hediye alma ihtimaliniz epey yüksek!

3. Kırmızı Paket Kağıdının Büyüsü Bambaşka

Hediye kutularında renkli paket kağıtları kullanmanın sadece bir alışkanlık olduğunu mu düşünüyorsunuz? İnanın ben öyle düşünürdüm! Ama hediyenin kendisi kadar, onun nasıl sunulduğu da artık çok önemli ve basit bir alışkanlıktan öte. Biz Türkler, hediyelerimizin küçük dokunuşlarla kişiye özel paketlenmesini seviyoruz. En hoşlandığımız paket kağıdı rengi ise kırmızı!

Kişilerin alışkanlıklarını, zevklerini ve de güncel olanı bilmek, ailemize ve arkadaşlarımıza hediye seçmemizi kolaylaştırır. Böylelikle kadar para harcamak istediğimizi de tesbit edebiliriz. Artık hediye kutularımızı şıklaştırmanın ve kişiye özel yapmanın önemini de biliyoruz. Umarım bir dahaki sefere, sevdiğiniz birine hediye alırken biraz daha dikkatli olursunuz. Bu şekilde hem sizi daha mutlu olacaksınız, hem de hediye verdiğiniz kişi.

MEO Gifts’i (www.mutluetonu.com) ziyaret edin ve zevkinize göre farklı, akılda kalıcı ve mutluluk veren bir hediye kutusu seçin!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

X