Hediye Vermenin 4 Farklı ve Yaratıcı Yolu

Hediye Vermenin 4 Farklı ve Yaratıcı Yolu

Sevdiğiniz birine çok güzel bir hediye aldınız ve hediyeyi açtığı andaki yüz ifadesini görmek için sabırsızlanıyorsunuz. Ama bu anın da gerçekten unutulmayacak ve çok mutlu olmasını arzuluyorsanız, farklı birşeyler yapmanız gerekiyor. Heyecanlı ve unutulmaz bir “Ayyy çookk beğendimmm!!!” anı yaratmak istiyorsanız biraz uğraşmanız lazım. Bu şekilde hediyeyi verdiğiniz kişinin hem eşsiz bir hediyesi, hem de müthiş bir hikayesi olacaktır.

Hediye vermeyi bir olaya dönüştürmek

Romantik bir akşam yemeği için rezervasyon yapmayı ve şık bir hediyeyi mum ışığında, tatlıyı paylaşırken vermeyi herkes bilir. Sürpriz bir parti düzenlemek de fena bir fikir değildir. Ama gerçekten ilham verici bir planla sevdiğinize hediyenizi vermek istiyorsanız, aşağıdakilere göz atmanızı öneririz:

1. En beklenmedik kişinin hediyeyi vermesi. Alıcının doğal olarak söz konusu kutlamadaki beklentisi, hediyesini sizin vermenizdir. İşte burada kafa karışıklığı yaratacak bir sürpriz hazırlayabilirsiz. Örneğin hayatında hiç mücevher vermemiş, daha doğrusu hiç hediye vermemiş birini bulun. Bu küçük bir çocuk, tasmasına hediye bağladığınız bir köpek ya da yanlış adrese gönderilmiş bir kutuyu getiren komşunuz bile olabilir. Çocuğun ya da diğer kişilerin alıcıya hediyeyi verirken “Bu sizin için” demeleri yeterlidir. Köpek hariç tabi:) Bu durumda, zaten alıcı özellikle mücevher gibi hediyeyi bu şekilde bir sürprizle sizden almaya alışkın olmadığı için hediyeyi açınca çok şaşıracaktır.

2. Paketlemenin sırrı. Özellikle yanlış hediye vermek konusunda uzmansanız, biraz hile yapmanın zararı yoktur. Buradaki hile, hayal kırıklığı tohumları ekerek başlanan bir olayı hızlıca sevince dönüştürmek olsun. Basit bir mutfak aleti, temizlik malzemesi veya kırtasiye ürünleriyle başlayın. Yaratmayı istediğiniz tepki;  “bana evlilik yıldönümümüz için ala ala bunu mu aldın?!!” olmalı. Tabi ki Truva-atı misali sakladığınız paketin içinden sizden ona gerçek bir hediye -bir mücevher- çıkacak. Alıcıyı, hediyeyi bulabilmek için biraz uğraştırmak da sürprizinize ayrı bir keyif katabilir.

3. Olağandışı bir keşife davet. Hediyeyi direkt vermek yerine alıcının onu “tesadüfen” bulmasını sağlayabilirsiniz. Süslü bir paket yapılmış olarak ya da öylesine, hediyenizi onun her gün normalde kullandığı yerlerden birinin içerisinde yerleştirin- ecza dolabı, bilgisayar çantası veya kahvaltı sepeti gibi. Bu sürpriz en güzel olarak alıcının günlük rutinlerinden birine uydurulursa başarılı olur. Eşinizin, sabah rutinlerini yaparken, birden hediyeyle karşılaşması onun rutinini bozup heyecanlanmasına neden olacaktır  “- Sabunluğun içindeki kol düğmeleri de nedir öyle?!!!” Bu arada, hediyeyi çok da saklamayın ki bulunabilir olsun!

4. Özel bir mekan. Siz ve birlikteliğiniz için anlam ifade eden mekanları kafanızdan bir geçirin. Bu tarz yerler, sevdiğiniz kişiye o önemli hediyeyi vermek güzel bir ortam olabilir. Öyle çok pahalı ve şık bir yer olması gerekmez. İlk öpüştüğünüz çay bahçesi, veya evlenme teklif ettiğiniz deniz kenarı gibi. Ya da hediyenizi, ikinizin de çok sevdiği ama bir türlü zaman bulup gidemediği bir şarkıcının konseriyle birleştirip hoşça vakit geçirebilirsiniz. Nereye giderseniz gidin, hediyenizi verinceye kadar onu kaybolmayacak bir yerde tuttuğunuzdan emin olun. Dışarıya çıkarken normal bir akşam gezmesi gibi hareket edin ve renk vermeyin. O özel zamanı bulduğunuzda ise, hediye kutunuzu çıkartıp verin!

Unutmayın, biraz yaratıcılık ve önceden hazırlık, sevdiğinize ona verdiğiniz hediye kadar değerli ve mutlu anları yaşatmanıza neden olacaktır.

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

X