MEO Hediye Rehberi

MEO / MEO Hediye Rehberi

MEO Hediye Rehberi

Bizi her gün uyandığımızda en çok motive eden şey; hediye vermeyi bir sanat haline getirerek çevremizdekileri mutlu etmek!

Hediye alacağınız kişi hayatınızdaki erkeklerden biriyse, alışveriş keyifli olabilir ancak hediye vermek konusuna erkeklerin kolay bir grup olmadıklarını hepimiz biliriz. Her zaman şık eşinize, maceraperest erkek arkadaşınıza, teknoloji manyağı erkek kardeşinize hediye almakta zorlanıyorsanız, merak etmeyin, yalnız değilsiniz

Bir de o seyahat delisi arkadaşınız vardır. Hani dünyayı da gezse yetmez, her hafta sonu kaçamak yapsa yine de doyamaz yollarda olmaya. İşte böyle birine eğlenceli bir “İyi Yolculuklar!” dilemek istemez misiniz?

Sizi bilmem ama ben hayatımdaki kadınlar için alışveriş yapmaktan çok keyif alırım. Uzak ya da yakın bir arkadaşımın olmasından öte, beni mutlu eden, ona bir hediye vermektir. Ve tabi ki bir de onu mutlu etmek. İnanmayacaksınız, ama bazen sanki ben ondan daha mutlu oluyormuşum gibi gelir hediyemi verirken.

Bebeklere hediye almaksa en zor şeylerden biridir. Yumuşak ve sevimli oyuncakların arasında dolaşmak keyifli olabilir ancak yeni doğmuş bir bebeğin ne tarz bir şey istediğini kestirmek zordur. Bu nedenle bize göre en iyi hediye bebeğin ve anne-babanın seveceği bir şeyi seçmektir.

Bir de o evine davete gittiğimiz ev sahipleri vardır. Hani, mükemmel bir akşam yemeği veya unutamayacağımız bir çay ikramı deyince birden aklımıza geliveren…Ya da yeni taşındığı evinde sizi keyifle ve mutlulukla ağırlayan… Ziyaretine gittiğiniz evlerin sahiplerine güzel bir hediye vermeye ne dersiniz?

İşte biz de bunları düşünerek anlamlı hediyeler yaratmak adına sizler için birkaç fikir toparladık.

Kişiye Özel

O sizin en sevdiğiniz arkadaşınız. Telefon mesajlarınızdaki emojileri anında çözüyor, gardırobunu sizinle paylaşmaktan çekinmiyor ve sizin şakalarınıza en çok gülen kişi. En fazla güzellik ürünlerine mi düşkün? Ona doğal el ve ayak bakım ürünleri veya bir güzellik maskesi hediye edebilirsiniz. Erkek arkadaşınız seyahatten mi hoşlanıyor? Yolculuğunda not alabileceği bir defter, minik bir kulaklık toparlayıcısı ve şık bir bagaj etiketi ona seyahatinde yardımcı olacak basit ama gerekli şeyler olabilir. Babanız işinde ve özel hayatında hep şıklığına önem mi veriyor? Ona babalar gününde el yapımı deri bir organizer çanta ve ona uyan bir el yapımı cüzdanı şık bir hediye kutusunda verebilirsiniz. Neden o çok alışveriş seven arkadaşınıza soğuktan korunabileceği şık bir şal, aynı tonlarda bir clutch-çanta ve eldiven kombini hediye etmiyorsunuz? Unutmayın, hediyeler, kişiye özel olduğunda anlam taşır ve sevdiklerinize onu tanıdığınızı ve düşündüğünüzü hatırlatır.

El Yapımı 

Bizler sanata ve yerel el işçiliğine değer veriyoruz. Bu nedenle de hediye kutularımızda mümkün olduğunca el yapımı ve doğal ürünlere yer vermeye çalıştık. Hepimiz

İçim sevdiklerimize çok para harcamak kolaydır. Ama bu onlara ne kadar değer verdiğimizi ifade edemeyebilir. Kalpten verilen basit bir el yazması kart bile o çok sevdiğiniz kişiyi özel hissettirmeye yetecektir. El yapımı hediyeler, yapanı da sanatına değer verdiği için mutlu eder, onurlandırır.

Basit ve Anlamlı

Ağabeyinizin o hep beklediği terfi gelip çattığında, dükkandaki en pahalı hediyeyi satın almaya bütçenizin yeterli olmaması ona hediye almamanızı gerektirmez. Belki de ağabeyinizle iki yıl önce geçirdiğiniz unutulmaz tatil sizin birlikte geçirdiğiniz en güzel anılarınızdı. O’na bu anları hatırlatarak O’nu mutlu etmek istemez misiniz? Gezdiğiniz yerlerden aldığınız bir hatıra, ona o günleri hatırlatıp yüreğini hop edebilir. Aslını isterseniz, bana şimdiye kadar verilen hediyelerin arasında basit ve düşünülmüş olanları en anlamlılarıydı. Dünyanın öbür ucuna yapılmış bir seyahatten gelen bir bilezik, ya da ilginç bir el yapımı fincan biraz yaratıcı bir hediye malzemesiyle unutulmayacak bir hediyeye dönüşebilir.

Zamanlama

Özel bir hediye vermek için arkadaşlarınızın doğum günlerini veya evlenmelerini beklemeyin. Gerçi zaten bunun muhtemelen yapıyorsunuzdur. Onlar sadece düşünüldüklerini bile bilmekten dolayı aldıkları bir hediyeden de çok mutlu olacaklardır! En sevdiğiniz arkadaşınızla çay içtiğiniz o köşedeki pastaneye yakın zamanda uğradınız mı? Peki ya annenizin sevdiği renkteki o defter aniden karşınıza çıktı mı bir kırtasiyecide? Birine durduk yerde, hiçbir nedeni olmadan hediye vermek kadar iyi bir neden yoktur! Emin olun, o küçücük nedenden dolayı hatırlandıkları için ömür boyu size müteşekkir kalacaklardır!

X