Sevdiklerinizi Hediye Kutusu ile Mutlu Etmenin 5 Yolu

Sevdiklerinizi Hediye Kutusu ile Mutlu Etmenin 5 Yolu

Sevdiğiniz biri için hediye mi almayı düşünüyorsunuz? Buyrun size acı bir gerçek: Verilen hediyelerin yarısı maalesef beğenilmiyor!

Eğer hediyenizin gerçekten mutlu etmesini istiyorsanız, vereceğiniz kişiyi biraz araştırmanız gerek. Neleri sevdiğini, neye ihtiyacı olduğunu sohbetleriniz sırasında anlamaya çalışın.

İşte size her durum için güzel bir hediye almanın püf noktaları.

Herkes kendisini önemli hissetmek ister

Öncelikle hediyenizin gösterişten uzak olduğundan emin olun. Vereceğiniz kişi için bir anlam ifade etmeli. Herkes kendini önemli ve özel hissetmek ister. Aynı durum, hediyeyi seçen ve veren kişi için de geçerlidir. Bazen güzel sözler içeren basit bir kart veya bir fotoğraf albümü bile sevdiklerinize kendilerini mutlu ve özel hissettirmeye yeterlidir.

Dolayısıyla, pahalı bir iPad alsanız da hediyeniz “sıradan bir hediye” grubuna girebilir. Kısacası, “sen benim için önemlisin” dedirtecek bir armağan seçin. “Ben buna dünyanın parasını vermiştim!” diyeceğiniz bir hediye değil.

Kullanışlı ve pratik hediyeler her zaman mutlu eder

Bazı insanlar, her şeyi hediye olarak kabul edebilir. Ancak bir kısım insan da “pratik ve kullanışlı” olmayan hediyeleri sevmez. Siz, her zaman kullanışlı hediyelerden yana olun.

Örneğin bir “Yeni Ev” hediyesi yalnızca süs olmamalı aynı zamanda ev sahibinin zevkine uygun ve kullanışlı olmalı.  Bir diğer örnekse, kız arkadaşınıza doğum günü için seçtiğiniz hediye kutusu olsun. Onun tenine yakışacak ya da pastel renkli bir şal, tüm giysileriyle ve her mevsimde kullanabileceği bir aksesuar olacaktır. Şalı, hafif bir koku ile de tamamlayabilirsiniz.

Hediyeler kullanışlı olduğu ve mutlu ettiği sürece fiyat önemli değildir

Günümüzde,  pahalı ve gösterişli hediyeler vermek artık çok moda. Ancak asıl düşünülmesi gereken şey, hediyenin alıcıya ne faydası olacağıdır. İşin gerçeği; hiç kimse hediyeyi fiyatına göre değerlendirmez.

Alıcı için önemli olan, hediyenin işine yarayıp yaramayacağıdır. Ya çok pahalı olup hiç işe yaramayan bir hediye alabilirsiniz, ya da , hediye vereceğiniz kişiyi basit ama hoş birşeyle çok mutlu edebilirsiniz…

Mutlu etmenin püf noktası, eşsiz ve ayrıcalıklı bir hediye vermektir

Hediye vereceğiniz kişinin kendini özel ve önemli hissetmek istemesinden daha önce bahsetmiştim. Yani, hediyeyi alacak kişinin sizden göstermenizi beklediği özenden bahsediyorum! Hediye  vereceğiniz kişiyi etkilemek istiyorsanız, hediyeniz şık ve eşsiz olmalı. Eğer bir de hediyeyi kişiye özel hale getirebilirseniz, işte o zaman kalpleri kazanan siz olursunuz!

Peki, “kişiye özel” hediye nedir? Birlikte geçirdiğiniz anılarınızı toparladığınız şık bir anı defteri ve bir kalem, kişiye özel bir hediye kutusunun içerikleri olabilir. Kutunuzun içine, el yazısı yazılmış  özel notunuzun olduğu bir kart ve en sevdiği çiçeklerden minik bir çicek buketi de ekleyebilirsiniz. Bu tarz hediyeler, duygulara hitap eder ve alıcının kendisini önemli hissetmesini sağlar. Çok pahalı olmalarına gerek yoktur, ancak ayrıcalıklı hediyelerdir ve kişiye özel seçilmişlerdir.

Kişilerin tercihlerini bilmek önemlidir

Son olarak, tercihleri ve zevkleri bilmek, hediyeyi “sırf vermiş olmak için vermek” ‘ten öteye taşır. Mutlu edecek bir hediye, “sıradan bir hediye” olmamalı. Bazen hediyeyi verdiğiniz kişinin beklentisi, hediye almış olmaktan ötedir. İşte bu durum için de zevklerini, sevdiği şeyleri bilmelisiniz ki O’nda hatırası kalacak birşey hediye edin.

Eğer O’na bir “hediye tecrübesi” yaşatmak istiyorsanız; sevdiğiniz kişiyle birlikte hoşlandığı ya da O’nu duygusal olarak etkileyen bir yere gidebilirsiniz. Yok eğer O’nu hediye ile mutlu etmek istiyorsanız; zevkleri son teknolojilerle mi ilgili, sanat objeleri gibi klasik şeylerden mi hoşlanıyor onları anlamaya çalışabilirsiniz. Biliyorum, zor bir iş gibi duruyor. Ancak bunu gerçekten severek yaparsanız, hediye seçmeyi keyifli bir serüvene dönüştürebilirsiniz.

Umarım yazdıklarımla aklınızı karıştırmadım. Unutmayın. Hediye verdiğiniz kişiler, kullanışlı hediyeler almayı ve mutlu olmayı beklerler. İşe yaramayan pahalı objelerle hayal kırıklığına uğramayı değil.

Peki,  sizde en çok hatırası olan doğum günü hediyeniz neydi?

O hediye, yukarıda belirtilen noktalara uyuyor muydu?

Görüşlerinizi bizimle paylaşırsanız seviniriniz.

Yorum Bırak

Your email address will not be published.

X