Teslimat & İade Şartları

MEO / Teslimat & İade Şartları

Mutluetonu.com üzerinden hediye göndermek? 

Mutluetonu.com alışveriş altyapısı, müşterilerine, Türkiye içinde her iline hediye gönderim seçeneklerini sağlamaktadır. Hediye gönderimlerinizde faturanızın seçmiş olduğunuz farklı bir adrese (fatura adresi) ürün paketinden bağımsız olarak ulaştırılmasını isteyebilirsiniz. Bunun için ayrıca bir ücret ödemenize de gerek yoktur, çünkü bunu sizin adınıza biz karşılarız.

Aynı siparişte birden fazla adrese gönderim yapılması mümkün olmadığından her bir farklı adrese gönderim için yeni bir sipariş vermeniz gerekir.Aynı adrese birden fazla hediye gönderimi yapmak ister iseniz sipariş ekranındaki not bölümünde paketleme ve hediye notu ile ilgili bilgileri girebilirsiniz.

Siparişini verdiğim ürün ne zaman kargoya verilir, ne kadar sürede elime geçer?

Mutluetonu.com’un kargo gönderimlerindeki çözüm ortağı İs-Mail’dir. Sitemizden vereceğiniz siparişler, en hızlı ve güvenli şekilde size ulaştırılacaktır.

Ayrıca, siparişiniz kargoya verildiği zaman, sistemlerimiz tarafından size kargo teslimat bilgileri e-postası otomatik olarak gönderilecektir. Bu e-posta ile siparişinizin ne zaman kargoya teslim edildiğini öğrenebilir, Sipariş Takibim sayfasına girerek de siparişinizin durumunu rahatça takip edebilirsiniz. Siparişlerinizi size en kısa sürede teslim etmek bizim açımızdan büyük önem taşımaktadır.

Siparişimin ne zaman kargoya verildiğini nasıl öğrenebilirim?

Siparişiniz kargoya verildiği zaman sistemlerimiz tarafından size kargo teslimat bilgileri e-postası otomatik olarak gönderilecektir. Bu e-posta ile siparişinizin ne zaman kargoya teslim edildiğini öğrenebilir ve Sipariş Takibim sayfanızdan siparişinizin durumunu rahatça takip edebilirsiniz.

Kargo Teslimatı gecikirse ne yapmalıyım?

Eğer ürününüz, en geç 10 gün içerisinde adresine ulaşmazsa siparis@mutluetonu.com adresine sorununuzu ve telefon numaranızı belirten bir açıklama e-posta gönderebilirsiniz.

Kargo için ne kadar ödeme yapmam gerekecek?

Mutluetonu.com vereceğiniz her kutu siparişi için gönderim ücreti 15 TL – 25 TL arasında değişmektedir. Her kutu için teslimat adresi aynı olması değişmeksizin ayrı ücret alınması gerekir.

Neden hasarlı ve şüpheli görülen paketleri teslim almamalıyım?

Siparişiniz size ulaştığında, eğer gönderi paketinde herhangi bir bozulma ya da şüpheli durum tespit ediyorsanız lütfen teslim almayınız. Kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyip, en kısa sürede bizimle iletişime geçiniz. Eğer böyle bir paketi, teslim fişini imzalayıp kabul ederseniz, taşıma sırasında gerçekleşen hasar, kaybolma gibi durumların tespit edilme ihtimalini ortadan kaldırırsınız. Bu durunda ürününüzün taşıma sırasında başına gelenlerden hiçbir şekilde kargo firması sorumlu tutulamayacaktır. Kargo teslim fişi, paketinizin hasarsız ve eksiksiz bir şekilde size ulaştığını, bunun da sizin tarafınızdan teyit edildiğini göstermektedir.

Teslim sırasında ve/veya sonrasında bedel ödeyecek miyim?
Kargo hizmetinin ücreti, siparişini verdiğiniz ürünle birlikte aynı anda faturalandırıldığından daha sonra kargonuzun teslimi için herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur.

Faturalarım bana nasıl ulaştırılacak?
Faturalarınız, sipariş ettiğiniz ürünler ile birlikte, gönderinizin bulunduğu paketin dışına yapıştırılan şeffaf kargo poşetinin içerisinde gönderilir. Eğer isterseniz fatura adresi ile gönderi adresini farklı seçebilirsiniz. Bunun için fatura adresi bölümüne faturanızın gitmesini istediğiniz adresi, teslimat adresi bölümüne de gönderinizin gitmesini istediğiniz adresi doğru bir şekilde girmeniz yeterlidir. Bu adres, gönderinin yapıldığı adresten farklı olsa dahi bunun gönderim bedeli sizin adınıza mutluetonu.com tarafından karşılanacaktır.

Ancak, özellikle hediye gönderimlerinizde ödediğiniz ücrete ait faturanın hediye aldığınız kişi tarafından görülmesini tercih etmeyeceğinizi de göz önünde bulundurduk. Bu nedenle sipariş esnasında size fatura adresi ve teslimat adresini farklı seçebilme imkanı sunuyoruz.

Siparişimle birlikte faturam gelmedi, ne yapmalıyım?
Siparişleriniz, siz aksini talep etmediğiniz sürece, faturalarıyla beraber gönderilir. Gönderinizin bulunduğu paketin dışına yapıştırılan şeffaf kargo poşetinin içerisinde faturanız bulunmaktadır. Eğer faturanız siparişinizle beraber size teslim edilmediyse, lütfen kargo görevlisinden faturanızı isteyiniz. Faturanızın size teslim edilmemesi halinde, lütfen görevli kişiye tutanak tutturarak durumu en kısa sürede bize bildiriniz. Bu durumda kargo firmasından faturanızın bulunması istenecektir. Eğer faturanız bulunamıyorsa size faturanızın, kaşeli bir kopyasını göndereceğiz.

Siparişimin gönderim durumunu sitenizden takip edebilir miyim?
Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra tarafınıza kargo şirketi tarafından e-posta aracılığı ile bir gönderim numarası iletilecektir. Hem sitemizdeki Sipariş Takibim sayfasından hem de kargo firmasının internet sitesindeki gönderi takip sayfasından, bu numarayı kullanarak siparişinizi takip edebilirsiniz.

Mutluetonu.com üzerinden nerelere gönderim yapabilirim?

Mutluetonu.com gönderim ağı, Türkiye içindeki tüm bölgeleri kapsamaktadır.

Ürünlerin Faturası ne şekilde kesiliyor?
Satın aldığınız ürünlerin faturası size veya sizin belirttiğiniz şahıs veya şirket adına Crimson Danışmanlık ve Yön. Hiz. Tic. Ltd. Şti. tarafından kesilir ve ürün teslimatı sırasında size iletilir. Alışveriş formunuzda teslimat ve fatura adreslerini farklı bildirirseniz, aldığınız ürün ve irsaliyesi teslimat adresine, fatura ise belirttiğiniz fatura adresine gelecektir.

Ürünler nasıl fiyatlanıyor?
Mutluetonu.com satılmakta olan tüm ürünlerin fiyatları, KDV DAHİL fiyatlarıdır.
Belli dönemlerde bazı ürünlere sanal mağazaya özel promosyonlar yapılabilir ve farklı oranlarda indirimler uygulanabilir.

X